İLETİŞİM 2. Organize San. İşgem Müd. No: 12 Yeşilyurt / MALATYA (0422) 502 14 31 [email protected]
services-thumb
services-thumb

Enstrümental Analiz Laboratuvarı

Enstrümental Analiz Laboratuvarında; yüksek performanslı, hızlı, güvenilir ve doğru sonuçlar veren son teknolojik cihazlar kullanılmaktadır. LC-MS/MS, GC-MS/MS, HPLC, GC, Spektrofotometre cihazlarıyla analizlerimizi yapmaktayız. Laboratuvarımız uzman personellerle ulusal ve uluslararası standartlara uygun olarak hizmet vermektedir.

Enstrümental Analiz Laboratuvarında yapılan başlıca analizler; Mikotoksin tayini (Aflatoksin B1,B2,G1,G2 ve Okratoksin A), Tüm gıdalar da Fruktoz, Glukoz, Sakkaroz ve Maltoz tayini, bal da şeker kompozisyonu tayini, HMF, Prolin, Diastaz tayini, Alkol de Methanol ve Ethanol tayini, Tüm gıdalarda Benzoik ve Sorbik Asit Tayini, Yağ Asitleri Kompozisyonu Tayini, Bitkisel Yağ Asitleri Tayini, Natamisin Tayini, Ağır Metal Tayini, Pestisit Tayini gibi analizler yapılmaktadır.

Laboratuvarımız, yenilebilir ve içilebilir gıdaların Türk Standartlarına uygunluğunun kontrolünde, doğru ve güvenilir analiz sonuçları elde edilmesi konusunda Türk Gıda Sanayisine katkıda bulunmanın yanı sıra ithalat ve ihracatta da yönlendirici destek sağlamaktadır. Ülkemizin tarım kökenli gıda sanayi ürünleri başta olmak üzere, et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, bitkisel ve hayvansal katı ve sıvı yağlar, meyve ve sebze orijinli işlenmiş ürünler, içecekler, konserveler, yağlı tohumlar, şekerli ve kakaolu mamuller, geleneksel gıda ürünleri, gıda katkıları, baharatlar ve çeşni maddeleri gibi geniş bir yelpazede analiz yapılarak doğru ve güvenilir bir hizmet verilmesi hedeflenmektedir.